Darmowa wysyłka powyżej 278PLN

 Gwarancja 100% satysfakcji

Zamów dzisiaj, wyślemy do Ciebie dzisiaj

 Płatność przy odbiorze przesyłki

Dentek Profi Zestaw do Pielęgnacji Jamy Ustnej

Bezpieczne samodzielne usuwanie kamienia nazębnego za Dentek Profi Zestaw do Pielęgnacji Jamy Ustnej

10% Rabatu Lączonego

58,75 zł
W magazynie
 • Kup 2 po 45,43 zł za każdy i zaoszczędź 23%

Zamów dzisiaj, a towar wyślemy też *dzisiaj
Darmowa wysyłka powyżej 278 PLN
100% 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Kupuj bezpiecznie

Kombinuj i oszczędzaj

Dentek Profi Zestaw do Pielęgnacji Jamy Ustnej

Usuń (bezpiecznie) kamień nazębny w domu

Zestaw do pielęgnacji jamy ustnej Dental Oral to rozwiązanie pozwalające na bezpieczne usuwanie uporczywego kamienia nazębnego i płytki nazębnej w domu, bez konieczności wizyty u dentysty. Pewność siebie i szeroki uśmiech: bez przebarwień, ale z piękną, równą powierzchnią zębów. 

 • Usuwa kamień nazębny 
 • Szybsze gojenie się stanów zapalnych dziąseł
 • Można myć w zmywarce
 • Z praktycznym etui do przechowywania

Co wchodzi w skład zestawu?

Zestaw przeciw kamieniowi nazębnemu Profi zawiera skaler, frez, narzędzie do masażu dziąseł i lusterko do ust (które nie zaparowuje).

Jeden skaler jest wykonany z miękkiej stali, a drugi z tworzywa sztucznego. Materiał ten nie jest tak wytrzymały jak szkliwo zęba, co oznacza, że podczas normalnego użytkowania nie może dojść do uszkodzenia szkliwa. Za pomocą lusterka stomatologicznego i wykałaczki można dotrzeć nawet do trudno widocznych miejsc.

Gumowy frez służy do masażu dziąseł. Zapewnia to lepsze krążenie i znacznie szybsze gojenie się stanów zapalnych dziąseł.

Do stosowania między wizytami u dentysty

Jeśli regularnie cierpisz z powodu kamienia nazębnego, okazjonalna wizyta u dentysty często nie wystarcza. Kamień nazębny i płytka nazębna mogą powodować problemy pomiędzy wizytami. A szkoda, bo możesz temu zapobiec samemu, stosując zestaw Dentek Oral Care.

Niebezpieczeństwo związane z kamieniem nazębnym

Nieusuwanie kamienia nazębnego powoduje w dłuższej perspektywie bolesne stany zapalne, a w najgorszym przypadku może doprowadzić do wypadania zębów. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do zdrowia swoich zębów lub jeśli zaczynają one krwawić, natychmiast udaj się do dentysty.

 

Jak najlepiej korzystać z zestawu Dentek Profi Zestaw do Pielęgnacji Jamy Ustnej? 

Zaletą zestawu Dentek Oral Care jest to, że można go używać w domu, bez konieczności posiadania dodatkowego doświadczenia.

Aby optymalnie wykorzystać skaler, należy używać go w następujący sposób: 

 • Trzymaj skaler w "dobrej" ręce, a lusterko w drugiej ręce. Ważne jest, aby można było wykonywać dokładne ruchy skalerem. Umieść płaską stronę na zębie w pobliżu dziąsła;
 • Lusterka należy używać do miejsc, które są trudno dostrzegalne;
 • Wykonaj na zębie delikatny ruch w górę lub w dół;
 • Po kilkukrotnym powtórzeniu tej czynności kamień nazębny został zredukowany lub nawet całkowicie usunięty;
 • Jeśli to konieczne, przepłucz zęby płynem do płukania jamy ustnej lub wyszczotkuj je, aby usunąć luźne pozostałości kamienia nazębnego.

Ważne jest, aby używać zestawu nie częściej niż raz w tygodniu i stosować go tylko do powierzchni, na których jest wystarczająco dużo miejsca. Skaler nie nadaje się do stosowania pomiędzy kolejnymi wizytami. Do tego celu można użyć dołączonego do zestawu frezu dentystycznego, który jest mniejszy.

Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Poniższe środki i narzędzia mogą pomóc zminimalizować powstawanie kamienia nazębnego i zachować zdrowe zęby:

 • Szczotkuj zęby dwa razy dziennie, najlepiej pastą do zębów bez laurylosiarczanu sodu. Jest to substancja pieniącą się, która może prowadzić do podrażnień dziąseł. Dobrym rozwiązaniem jest pasta do zębów Oxyfresh;
 • Do czyszczenia całej jamy ustnej, nawet trudno dostępnych miejsc, używaj zwykłych płynów do płukania ust. Unikaj płynów do płukania jamy ustnej zawierających alchol lub chlorheksydynę. Na przykład: wybierz płyn do płukania ust Oravall;
 • Pij wystarczającą ilość wody w ciągu dnia, aby nawilżać jamę ustną. Jeśli masz niski poziom wydzielania śliny, rozważ zastosowanie zestawu Moist-R do higieny jamy ustnej, który stymuluje naturalne wydzielanie śliny;
 • Płucz usta po jedzeniu, aby uniknąć pozostawiania w nich dużej ilości resztek jedzenia. 

Napisz własną recenzję
Dentek Profi Zestaw do Pielęgnacji Jamy Ustnej
Twoja ocena