Darmowa wysyłka powyżej 278PLN

 Gwarancja 100% satysfakcji

Zamów dzisiaj, wyślemy do Ciebie dzisiaj

 Płatność przy odbiorze przesyłki

Szyna relaksacyjna SOVA Aero na zgrzytanie zębami (1,6 mm)

Indywidualnie dopasowana nakładka na zęby oraz etui

10% rabatu łączonego

180,00 zł
W magazynie
 • Kup 2 po 149,93 zł za każdy i zaoszczędź 17%
 • Kup 4 po 140,84 zł za każdy i zaoszczędź 22%

Zamów dzisiaj, a towar wyślemy też *dzisiaj
Darmowa wysyłka powyżej 278 PLN
100% 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Kupuj bezpiecznie

Kombinuj i oszczędzaj

Szyna relaksacyjna SOVA Aero na zgrzytanie zębami (1,6 mm) 

Indywidualnie dopasowana nakładka na zęby oraz etui

Szyna relaksacyjna SOVA Aero na zgrzytanie zębami: wygodna nakładka na zęby o naukowo udowodnionej skuteczności, chroniąca przed konsekwencjami bruksizmu.  

Wyróżniana nagrodą Dental Advisor w kategorii najlepszy produkt przez 3 lata z rzędu

Szyna relaksacyjna SOVA Aero, opracowana przez szwedzkiego lekarza J. Akervalla, jest jedyną nakładką ochronną na zęby, której skuteczność w przypadku zgrzytania zębami została udowodniona naukowo i którą można łatwo oraz szybko samodzielnie uformować

10 cech wyróżniających nakładkę SOVA Aero wśród innych szyn ochronnych na bruksizm. 

 1. 100% ochrony. W przeciwieństwie do innych szyn relaksacyjnych na zęby dostępnych na rynku, SOVA Aero jest jedyną szyną ochronną, która nie tylko zapewnia optymalną ochronę zębów, ale także zapobiega zgrzytaniu zębami i bolesności szczęk dzięki technologii Diffusix. 
 2. Wyjątkowo cienka i wygodna. Mając grubość zaledwie 1,6 mm, SOVA jest najcieńszą nakładką na zęby na rynku europejskim. Dzięki wygodzie jaką zapewnia oraz dogodnemu sposobowi jej formowania, prześpisz spokojnie całą noc. 
 3. Odporność na bardzo intensywne ścieranie. SOVA jest 8 razy wytrzymalsza niż zwykłe nakładki EVA. Szyny wykonane z tworzywa EVA (kopolimer etylenu i octanu winylu), łatwo ulegają uszkodzeniu w wyniku nadgryzienia. SOVA jest wykonana z dużo mocniejszego i biodegradowalnego polimeru, który nie ulegnie nawet najsilniejszemu ścieraniu.
 4. O udowodnionej naukowo skuteczności. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Michigan wykazały, że SOVA chroni zęby tak samo dobrze, jak szyny relaksacyjne robione na zamówienie u dentysty, za to jest o wiele wygodniejsza w noszeniu. W porównaniu z szyną od dentysty, SOVA jest do 80% tańsza (nie wymaga czasu oczekiwania 12 tygodni), a także jest gotowa do użycia w 2 minuty. 
 5. Posiada certyfikat CE. Szyna SOVA Aero posiada certyfikat zgodności CE. Oznacza to, że możesz mieć pewność, że stosujesz nakładkę z bezpiecznego tworzywa, które nie zawiera szkodliwych składników chemicznych, takich jak bisfenol A, lateks, polichlorek winylu, ftalany czy inne szkodliwe plastyfikatory.
 6. Z perforacją. Szyny relaksacyjne na zgrzytanie zębami, które szczelnie zasłaniają zęby, zwiększają ryzyko próchnicy i ubytków w zębach. Dlatego też SOVA posiada perforacje. Te małe otwory zapewniają dopływ i odpływ śliny wokół zębów. W ten sposób zęby pozostają mocne i zdrowe. Kolejną zaletą perforacji jest to, że za pomocą delikatnego ssania w czasie formowania nasadki, możesz uzyskać idealne dopasowanie.
 7. Łatwe samodzielne dopasowanie szyny. Szynę SOVA możesz łatwo i szybko dopasowywać tak często, jak chcesz, aż do osiągnięcia całkowitego zadowolenia. Jeśli chcesz uniknąć używania wody, zastosuj podgrzewacz SOVA Heat Pack. Z podgrzewaczem SOVA Heat Pack podgrzejesz materiał do odpowiedniej temperatury bez zbędnego zamieszania, a Twoja szyna będzie gotowa w ciągu 2 minut. 
 8. Obejmuje wszystkie zęby, także trzonowe. Szyny relaksacyjne przeciw zgrzytaniu zębami, które nie sięgają do zębów trzonowych, mogą powodować poważne problemy stomatologiczne. SOVA jest wystarczająco obszerna by objąć wszystkie zęby, tak że tylne zęby trzonowe są również chronione. 
 9. SOVA Aero jest również odpowiednia dla osób, które zaciskają zęby w ciągu dnia oraz dla osób, które chcą przestać zagryzać policzki. Szyna relaksacyjna SOVA Areo jest tak cienka, że można z nią nawet rozmawiać i pić. 
 10. ✳ Niezadowolony? Gwarancja zwrotu pieniędzy! Jesteśmy tak pewni nakładek przeciw zgrzytaniu zębami SOVA, że dajemy 100% (30 dni) gwarancji zwrotu pieniędzy.

Wskazówka: aby móc jeszcze szybciej i sprawniej dopasować szynę SOVA, od dziś oferujemy też podgrzewacz SOVA Heat Pack. Dzięki niemu unikniesz podgrzewania w wodzie i natychmiast doprowadzisz szynę do odpowiedniej temperatury. Kup w pakiecie SOVA, a otrzymasz 10% zniżki. 

Inne wersje

 • SOVA jest również dostępna dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Więcej o SOVA Junior dowiesz się tutaj
 • Oprócz zwykłej wersji o grubości 1,6 mm istnieje również SOVA Max 2,4 mm dla osób, które preferują grubszą nakładkę ochronną na zęby. 

Jak prawidłowo dbać o SOVA 

Aby twoja szyna relaksacyjna na zęby służyła tak długo, jak to możliwe, Dr. Akervall opracował spray do dezynfekcji i ochronne etui. W ten sposób Twoja szyna relaksacyjna pozostanie wolna od bakterii i będzie ci służyć dłużej. Pozostaw ochraniacz do wyschnięcia i przechowuj go w etui do czasu ponownego pójścia spać.

Dla kogo nadaje się szyna relaksacyjna SOVA?

 • SOVA jest przeznaczona dla osób, które chcą ochronić swoje zęby przed konsekwencjami zgrzytania oraz które chcą pozbyć się bólu szczęk i głowy poprzez osłabienie nawyku zgrzytania zębami. 
 • SOVA jest dobra dla osób, które zaciskają zęby w ciągu dnia. 
 • SOVA jest odpowiednia dla osób z implantami, w tym przypadku podczas formowania osłony należy użyć folii aluminiowej (lub wosku dentystycznego) jako bariery, aby zapobiec przywarciu materiału szyny do implantu.
 • SOVA jest odpowiednia dla osób z aparatami ortodontycznymi. W takim przypadku dopasowanie szyny należy powierzyć ortodoncie lub stomatologowi. 
 • SOVA nadaje się również dla osób z problemami stawów szczękowych, zwanymi również dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego.
 • SOVA jest odpowiednia dla osób, które mają nawyk gryzienia wewnętrznej strony policzków i chcą się tego oduczyć.

Dla kogo szyna SOVA jest mniej odpowiednia?

 • Nie stosować w połączeniu z protezami. 
 • Nie stosować w przypadku ubytków, tendencji do wypadania zębów lub utraty wypełnień. 
 • Nie stosować w przypadku bólu podczas noszenia szyny. W takim przypadku należy natychmiast przerwać stosowanie. 
 • Nie stosować w przypadku owrzodzenia jamy ustnej lub problemów z dziąsłami.
 • Nie stosować szyny, jeśli nie sięga ona do tylnych zębów trzonowych, w takim przypadku prosimy o pilny kontakt z nami.  

Szyna relaksacyjna SOVA Aero jest odpowiednia zarówno dla dolnej jak i górnej szczęki.

Dopasuj SOVA w 2 minuty

Co potrzebujesz?

 • Miska z gorącą wodą (najlepiej 60 stopni Celsjusza) Uwaga: do formowania szyny nie wolno używać wrzątku!
 • widelec
 • lusterko

Jak mogę dopasować szynę relaksacyjną SOVA do swoich potrzeb?

 1. Umyj ręce oraz szynę relaksacyjną SOVA wodą z mydłem.
 2. Podgrzej wodę w garnku lub w mikrofalówce do temperatury 60 stopni. Woda nie może być wrząca.
 3. Umieść szynę relaksacyjną SOVA w misce z gorącą wodą i poczekaj, aż stanie się miękka i elastyczna. Możesz to sprawdzić wkładając pod spód widelec i delikatnie unosząc go w górę.
 4. Przytrzymaj zmiękczone tworzywo (jak pokazano na rysunku) i nie zginaj go. Jeśli dojdzie do jego sklejenia, rozklejenie będzie trudne.
 5. Teraz ostrożnie wgryź się w środek przedniej części szyny i dociśnij język do tworzywa, aby się nie ześlizgnęło.
 6. Spójrz w lustro. Uformuj tworzywo na powierzchni zębów, dociskając je delikatnie opuszkami palców w kierunku dziąseł. Staraj się zasłonić cały ząb i nie wychodź dalej niż do linii dziąseł. Uwaga: Ważne jest, aby dotrzeć do wszystkich zębów, także trzonowców w tyle. 
 7. Zamknij usta wokół z szyną relaksacyjną w ustach i delikatnie ssij, aż tworzywo stwardnieje. (Nie należy ssać zbyt mocno) W ten sposób w ciągu minuty uzyskasz właściwe dopasowanie. Jeśli rezultat cię nie zadowala, umieść szynę z powrotem w wodzie, pozwól jej zmięknąć i zacznij jeszcze raz.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty:

 1. Upewnij się, że szyna sięga również do tylnych zębów trzonowych. Wszystkie zęby powinny być zakryte.
 2. Nie rozciągaj nadmiernie tworzywa, gdy jest miękkie.
 3. Nie używaj wrzątku.
 4. Nie gryź zbyt mocno, tak długo jak szyna relaksacyjna jest miękka.

 

Materiał nakładki?

Tworzywo nakładki SOVA składa się z mieszanki różnych, biodegradowalnych produktów. Materiał ten jest bezpieczny, ekologiczny, mocniejszy niż EVA i w 100% wolny od substancji chemicznych takich jak bisfenol A, lateks, polichlorek winylu i ftalany. Chcesz mieć gwarancję? Poproś nas e-mailem o oficjalny europejski certyfikat bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

 

Napisz własną recenzję
Szyna relaksacyjna SOVA Aero na zgrzytanie zębami (1,6 mm)
Twoja ocena