Darmowa wysyłka powyżej 278PLN

 Gwarancja 100% satysfakcji

Zamów dzisiaj, wyślemy do Ciebie dzisiaj

 Płatność przy odbiorze przesyłki

SOVA Night Guard - Nowy 3D Łatwy montaż w domu

Wstępnie ukształtowana SOVA ochrona na zęby na noc przeciw zgrzytaniu zębami - z etui

10% rabatu łączonego

203,00 zł
W magazynie
 • Kup 2 po 194,00 zł za każdy i zaoszczędź 4%

Zamów dzisiaj, a towar wyślemy też *dzisiaj
Darmowa wysyłka powyżej 278 PLN
100% 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Kupuj bezpiecznie

Kombinuj i oszczędzaj

SOVA Night Guard - Nowy 3D Łatwy montaż w domu

Wygodna i naukowo udowodniona ochrona przed zgrzytaniem zębów, która przeciwdziała bruksizmowi.

SOVA Night Guard 3D to najnowsza wersja produktu SOVA, która pomaga chronić zęby w przypadku zgrzytania zębami. Jest to wstępnie uformowana osłona jamy ustnej, która jeszcze bardziej ułatwia zakładanie osłony nocnej w domu. Jest jeszcze łatwiejszy do uformowania niż oryginalna wersja SOVA (Aero). Wystarczy tylko umieścić w nim zęby, aby uzyskać idealne dopasowanie.

Ochraniacze ust SOVA są najlepsze na rynku. Zauważyliśmy jednak, że niektórzy klienci mieli problemy z całkowitym dopasowaniem materiału. Aby uniknąć tego problemu, opracowaliśmy teraz ochraniacz SOVA Aero 3D, w którym większość materiału jest już wstępnie uformowana. 

Uważaj na podróbki ochraniaczy na zęby, które wyglądają jak SOVA i są często znacznie tańsze. Nie możesz mieć pewności, że materiał jest bezemisyjny i bezpieczny.

Te 10 cech sprawia, że SOVA 3D jest lepsza od innych ochraniaczy na zęby

 1. 100% ochrony. W przeciwieństwie do innych ochraniaczy na rynku, SOVA Aero Nightguard jest jedynym ochraniaczem, który nie tylko zapewnia optymalną ochronę zębów, ale także zapobiega zgrzytaniu zębami i bólom szczęki dzięki technologii Diffusix.
 2. Wyjątkowo cienki i wygodny. Dzięki grubości zaledwie 1,6 mm SOVA jest najcieńszym ochraniaczem na zęby na rynku europejskim. Dzięki wygodnemu i przyjemnemu dopasowaniu będziesz spał przez całą noc bez zakłóceń. 
 3. Odporność na bardzo silne ścieranie. SOVA jest 8 razy mocniejsza od zwykłych ochraniaczy na zęby wykonanych z tworzywa EVA. Ochraniacze te, wykonane z substancji zwanej octanem etylenu i winylu, łatwo rozpadają się na kawałki. SOVA jest wykonana z dużo mocniejszego i biodegradowalnego polimeru, który jest w stanie wytrzymać nawet najcięższe rodzaje szlifowania.
 4. Udowodnione naukowo. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Michigan wykazały, że SOVA chroni zęby tak samo dobrze jak robiony na zamówienie ochraniacz u dentysty, a jednocześnie jest znacznie wygodniejszy w noszeniu. W porównaniu z ochraniaczem u dentysty SOVA jest do 80% tańsza i (zamiast czekać 12 tygodni) jest gotowa do założenia w ciągu 2 minut. 
 5. Posiada certyfikat CE. SOVA Aero posiada certyfikat CE. Oznacza to, że możesz w pełni ufać, że nosisz bezpieczny materiał bez nieprzyjemnych składników chemicznych, takich jak BPA, lateks, PVC, ftalany i inne szkodliwe plastyfikatory.
 6. Z perforacją. Ochraniacze na zęby, które całkowicie zamykają zęby, zwiększają ryzyko próchnicy i ubytków w zębach. Dlatego też SOVA posiada perforację. Te małe otwory zapewniają dopływ i odpływ śliny do i z zębów oraz trzonowców. W ten sposób zęby pozostają mocne i zdrowe. Kolejną zaletą perforacji jest to, że podczas formowania można delikatnie przyssać się do ochraniacza i w ten sposób uzyskać idealne dopasowanie.
 7. Łatwo samemu dobrać odpowiedni rozmiar. SOVA można kształtować łatwo, szybko i tak często, jak się chce, aż do uzyskania pełnej satysfakcji z dopasowania. SOVA 3D jest częściowo wstępnie uformowana, co ułatwia uzyskanie właściwego dopasowania w porównaniu z wersją płaską.
 8. Obejmuje wszystkie zęby i trzonowce. Ochraniacze do szlifowania zębów, które nie sięgają do zębów trzonowych, mogą powodować poważne problemy z zębami. SOVA jest wystarczająco duża, aby objąć wszystkie zęby, dzięki czemu chronione są również tylne zęby trzonowe. 
 9. Może być również stosowany w przypadku zaciskania szczęk w ciągu dnia. SOVA Aero jest również odpowiednia dla osób, które zaciskają zęby w ciągu dnia oraz dla osób, które chcą przestać zagryzać policzki. SOVA Aero Nightguard jest tak cienka, że można z nią nawet rozmawiać i pić.
 10. Niezadowolony? Gwarancja zwrotu pieniędzy! Jesteśmy tak pewni produktu SOVA Nightguard, że dajemy 100% (30 dni) gwarancji zwrotu pieniędzy.

Inne wersje

 • Jeśli wolisz płaską wersję SOVA, możesz wybrać osłonę nocną SOVA Aero.
 • SOVA jest również dostępna dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wersja ta nosi nazwę SOVA Junior i jest dostępna w kolorach: białym, fioletowym i zielonym.
 • Oprócz zwykłej wersji 1,6 mm dostępna jest również wersja SOVA Max 2,4 mm dla osób, które wolą nosić grubszy ochraniacz na zęby.

Dla kogo przeznaczona jest SOVA?

 • Aparat SOVA jest przeznaczony dla osób, które chcą chronić swoje zęby przed zgrzytaniem zębami i które chcą pozbyć się bólu szczęki i głowy poprzez ograniczenie zgrzytania zębami. 
 • Aparat SOVA jest dobry dla osób, które zaciskają szczękę w ciągu dnia.
 • SOVA jest odpowiednia dla osób posiadających implanty. W takim przypadku podczas formowania osłony należy użyć folii aluminiowej (lub wosku dentystycznego) jako bariery, aby materiał osłony nie przykleił się do implantu.
 • SOVA jest odpowiedni dla osób noszących aparaty ortodontyczne. W takim przypadku ortodonta lub stomatolog powinien zmierzyć ustnik.
 • SOVA jest również odpowiednia dla osób z problemami ze stawami szczękowymi, znanymi również jako dysfunkcja skroniowo-żuchwowa (TMD).
 • SOVA jest odpowiednia dla osób, które często gryzą wewnętrzną stronę policzków i które chcą się tego oduczyć. 

Dla kogo SOVA jest mniej odpowiednia?

 • Nie należy go stosować w połączeniu z protezą 
 • Nie należy stosować w przypadku ubytków, utraty zębów lub wypełnień.
 • Nie używaj ochraniacza, jeśli podczas noszenia go odczuwasz ból. W takim przypadku należy natychmiast zaprzestać noszenia ochraniacza.
 • Nie należy go stosować w przypadku wystąpienia owrzodzeń jamy ustnej lub problemów z dziąsłami.
 • Nie używaj ochraniacza, jeśli nie sięga on tylnych zębów trzonowych i natychmiast skontaktuj się z nami.  

 

Lista kontrolna montażu: 

 • Miska, ceramiczna lub szklana

 • Gorąca, ale nie wrząca woda (85 stopni Celsjusza)

 • Widelec lub podobny przyrząd

 • Lusterko

Instrukcje: 

 1. Umyj ręce i materiał wodą z łagodnym mydłem.

 2. Podgrzej wodę do temperatury około 80/85°C, np. w czajniku, na kuchence lub w kuchence mikrofalowej. Zanurz osłonę nocną w wodzie, aż materiał stanie się miękki i elastyczny (30-60 sekund). Kiedy materiał stanie się miękki, ostrożnie wyjmij osłonę nocną SOVA z wody za pomocą nieplastikowego narzędzia intensil. 

 3. NIE WOLNO dopuścić do tego, aby zmiękczony ochraniacz nocny złożył się na siebie - materiał sklei się, co utrudni jego ponowne uformowanie.

 4. Trzymając osłonę nocną obiema rękami, ostrożnie włóż ją do ust. Upewnij się, że tylna wewnętrzna krawędź nie zagina się na siebie.  Po ustawieniu ochraniacza we właściwej pozycji, zamknij usta nad ochraniaczem i przyłóż język do dna jamy ustnej. Przygryź delikatnie - nie rób głębokich śladów na zębach.

 5. Delikatnie zasysaj powietrze, połykając, aż materiał stwardnieje i będzie idealnie przylegał. Trzymaj nocną osłonę SOVA w ustach przez 3-5 minut, aby umożliwić utrwalenie kształtu. Po ustabilizowaniu się osłony nocnej powinna ona być na tyle dopasowana, aby nie spadała z zębów, gdy otwierasz usta.

Nie jesteś zadowolony z dopasowania? NIE MA PROBLEMU! Każdą nocną pieluchę SOVA Night Guard można formować nawet do 20 razy. Po prostu włóż uformowaną koszulkę SOVA Night Guard z powrotem do gorącej wody, pozwól jej zmięknąć i wyprostować się, i już! Czas na rundę 2.

NIE RÓB TEGO:

 • Do formowania koszuli nocnej użyj wrzącej wody.

 • Nadmierne rozciągnięcie materiału spowoduje rozerwanie osłony nocnej. *Nie używaj, jeśli jest uszkodzona.

 • Zasysają powietrze zbyt entuzjastycznie, tworząc zbyt ciasne dopasowanie.

 • Zgryzanie zbyt mocno lub tworzenie głębokich śladów zgryzu w osłonie nocnej.

 

Materiały

Materiał SOVA składa się z mieszanki różnych produktów ulegających biodegradacji. Materiał ten jest bezpieczny, trwały, mocniejszy niż EVA i w 100% wolny od substancji chemicznych, takich jak BPA, lateks, PVA i Ftalaten. Chcesz mieć pewność? Poproś o oficjalny europejski certyfikat bezpieczeństwa za pośrednictwem poczty elektronicznej. 

Napisz własną recenzję
SOVA Night Guard - Nowy 3D Łatwy montaż w domu
Twoja ocena